دهه فجر 6 خانه جوان در فارس افتتاح میشود

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، مدیرکل ورزش و جوانان فارس از احداث 6 خانه جوان در این استان از محل اعتبارات سال های 96 و 97 اطلاع داد و گفت این پروژه ها دهه فجر اففتاح می گردد.

دهه فجر 6 خانه جوان در فارس افتتاح میشود

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، حیدرعلی کامیاب عصر سه شنبه 23 مهر در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان فارس گفت: فارس از استان های پیشرو در برگزاری جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان است.

او یکی از دلایل این مهم را اهتمام استاندار و معاون سیاسی امنیتی و امور اجتماعی استانداری فارس به پیگیری مسائل پیرامون جوانان دانست و اضافه نمود: تاکید ویژه استاندار به برگزاری منظم فصلی این جلسات باعث شده تا هر فصل یک بار جلسات این ستاد به صورت منظم برگزار گردد.

وی اداره کل ورزش و جوانان را دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان معرفی کرد و اضافه نمود: نباید اینگونه تصور گردد که حل و فصل تمام مسائل و مسائل موجود مرتبط با جوانان بر عهده اداره کل ورزش و جوانان است.

کامیاب هم افزایی فعالیت های دستگاه ها در سطح استان و پیگیری و نظارت و اجرای دقیق برنامه های مرتبط با جوانان را از اهداف این ستاد عنوان نمود وگفت:مهم ترین وظیفه دبیرخانه ایجاد هماهنگی میان اعضای ستاد است.

دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان استان اضافه نمود: دبیرخانه این ستاد وظایفی همچون آنالیز و تصویب فعالیت های دستگاه ها در قالب تقسیم کار استانی، آنالیز میزان تحقق شاخص های اجرای برنامه در سطح استان، پیگیری اجرای مصوبات ستاد ساماندهی امور جوانان استان و ارزیابی عملکرد دستگاه ها و گزارش دهی به رئیس ستاد و ستاد ملی جوانان را برعهده دارد.

وی با اشاره به تأکید رئیس جمهور و وزیر ورزش و جوانان به عنوان رئیس و دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان بر لزوم توجه به مسائل جوانان اضافه نمود: در استان نیز استاندار به عنوان رئیس این ستاد به صورت مستمر پیگیری مصوبات این ستاد است.

کامیاب همچنین به ایجاد خانه جوان در شهرستان های فارس اشاره و اضافه نمود: 6 پروژه با استفاده از اعتبارات سال های 96 و 97 احداث شده و تمامی آنها تا دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ادامه داد: پنج پروژه نیز در سال 99 به بهره برداری خواهد رسید.

وی خانه جوان را محلی مناسب برای فعالیت سازمان های مردم نهاد جوان دانست و گفت: سازمان های مردم نهاد جوانان کارآمدترین الگوی مشارکت اجتماعی برای جوانان است.

کامیاب همچنین با انتقاد از برگزار نشدن ستاد ساماندهی امور جوانان در بعضی شهرستانهای استان، بر لزوم برگزاری این جلسات تاکید نمود و از فرمانداران خواست تا با برگزاری این جلسات زمینه افزایش هم افزایی میان دستگاهی را با هدف مرتفع ساختن مسائل جوانان را فراهم آورند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دهه فجر 6 خانه جوان در فارس افتتاح میشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دهه فجر 6 خانه جوان در فارس افتتاح میشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید