غریب آبادی: آژانس متعلق به دولت آمریکا نیست که بولتون دستورکار بازدید مقاماتش را معین کند

سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: آژانس، یکی از نهادهای وابسته به دولت آمریکا نیست که جان بولتون بتواند دستورکار بازدیدهای مقاماتش را مشخص کند.

غریب آبادی: آژانس متعلق به دولت آمریکا نیست که بولتون دستورکار بازدید مقاماتش را معین کند

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی مستقر در وین و نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی در توئیتر به ادعای جان بولتون مشاور امنیت ملی دولت آمریکا واکنش نشان داد.

او نوشت: آژانس، یکی از نهادهای وابسته به دولت آمریکا نیست که بولتون بتواند دستورکار بازدیدهای مقامات آن را مشخص کند. سفر فروتا، مدیرکل موقت آژانس، در چارچوب تعاملات و همکاری های معمول ایران و آژانس صورت پذیرفت. ضمن رد هرگونه ادعایی درخصوص فعالیت های پنهانی هسته ای توسط ایران، این بازدید هیچ دستورکار خاصی، آنگونه که بولتون آرزو می کرد، نداشت. طبیعتا، در این بازدید، همکاری ها در سه حوزه راستی آزمایی برجام، پروتکل الحاقی و موافقتنامه جامع پادمان، مرور شدند.

وی اضافه نمود: هرگونه تلاشی برای ایجاد اخلال و انحراف در همکاری های سازنده و فعالانه ایران و آژانس و اعمال فشارهای نابه جا به آژانس، کاملا مخرب بوده و با اقدامات مناسب ایران نیز روبرو خواهد شد.

به گزارش فارس، بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در آستانه سفر فروتا مدیرکل موقت آژانس در صفحه توییترش نوشته بود: مدیرکل موقت آژانس زمانی به ایران سفر می نماید که آژانس، اعضای شورای حکام را از فعالیت ها و برنامه مخفیانه ایران آگاه نموده است. ما و دیگر اعضای شورای حکام مشتاق به دریافت گزارش کامل از این سفر در اسرع وقت هستیم.

کورنل فروتا مدیرکل موقت آزانس یکشنبه (دیروز) 17 شهریور ماه در سفری نصفه روزه به تهران و برای اولین بار در این سمت با علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و ظریف وزیر امور خارجه دیدار و در این دو دیدار بر تداوم همکاری های این نهاد با ایران تاکید نمود.

غریب آبادی پیش از انجام این سفر، دیدار فروتا با مقامات ایرانی را جزیی از تعاملات و همکاری های جاری ایران و آژانس و در چارچوب رایزنی های سطح بالا بین طرفین خوانده بود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "غریب آبادی: آژانس متعلق به دولت آمریکا نیست که بولتون دستورکار بازدید مقاماتش را معین کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غریب آبادی: آژانس متعلق به دولت آمریکا نیست که بولتون دستورکار بازدید مقاماتش را معین کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید