1500 شرکت از خدمات شبکه نوآوری تهران بهره مند شده اند

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با بیان اینکه 1500 شرکت از خدمات شبکه نوآوری تهران بهره مند شده اند، گفت: این شبکه یک برنامه ملی در معاونت علمی است که با هدف گسترش ارائه خدمات هوشمند و موثر به فعالان حوزه نوآوری ایجاد و توسعه یافته است.

1500 شرکت از خدمات شبکه نوآوری تهران بهره مند شده اند

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ سفر و گردشگری به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه تا کنون نزدیک به 30 هزار نفر از خدمات این شبکه بهره مند شده اند، بیان نمود: می توان گفت تقریبا تمام این خدمات ت با همراهی بخش خصوصی ایجاد و ارائه شده است. همچنین برای بهره مندی اعضای بیشتر از این خدمات، این شبکه هر روز به دنبال تفاهم ایجاد یا ارائه خدمات بیشتر، جدیدتر و نوآورانه تری است.

کرمی در ادامه ظرفیت های موجود در این شبکه را مورد توجه قرار داد و گفت:با توجه به ظرفیت های موجود این شبکه می تواند با حضور بیش از ده هزار شرکت، یکصد هزار فرد نوآور و صاحب استعداد و مهارت برتر ، هزاران تیم استارتاپی و نوپا؛ توسعه دهنده و ارائه دهنده خدمات توسعه ای در حوزه کسب و کار و نوآوری باشد.

دبیر ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه شبکه سازی در بین اعضای حاضر و فعال زیست بوم فناوری، نوآوری و کارآفرینی کشور اصلی ترین ماموریت معاونت علمی و به وسیله شبکه نوآوری تهران است گفت: برای تحقق در این راستا، این شبکه موضوعاتی همچون بهم رسانی، هم افزایی، توسعه تعاملات، تسهیل گری در ارتباطات، خلق بازار، هدفمندسازی و نوآوری در حمایت ها را به طور خاص مورد توجه قرار داده است. زیرا هدف این شبکه فرهنگسازی ارتقای سهم اقتصاد دانش بنیان است.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به اینکه اعضای شبکه نوآوری گسترده هستند گفت:تمامی عناصر زیست بوم فناوری، نوآوری و کارآفرینی کشور حقیقی و حقوقی، دولتی و خصوصی را شامل می گردد که می توان به شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور، پارک های علم و فناوری، نواحی نوآوری، مجتمع های فناوری، کارخانه های نوآوری، دستگاه های دولتی و نهادهای عمومی اشاره نمود. تمام این اعضا به نوعی در توسعه زیست بوم با حمایت یا سیاست گذاری و قانون گذاری مؤثر هستند.

کرمی به دیگر اعضای این شبکه اشاره نمود و اضافه کرد: در این شبکه نخبگان، استعدادهای برتر، دانشجویان و پژوهشگران، افراد نوآور، مخترعان و صاحبان ایده و مهارت هم حضور دارند. همچنین در این فضا شرکت ها، مؤسسات و نهادهای حامی، تسهیل گر و خدمات دهنده در حوزه توسعه کسب و کار، دانش، علم و فناوری نیز حضور دارند تا شاهد رونق اقدامات فناورانه بیش از گذشته باشیم.

منبع: خبرگزاری فارس

به "1500 شرکت از خدمات شبکه نوآوری تهران بهره مند شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "1500 شرکت از خدمات شبکه نوآوری تهران بهره مند شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید