فراوری انبوه جایگاه توسط چاپگر سه بعدی عملی می گردد

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، محققان آزمایشگاه محاسبات طراحی UCL موفق به چاپ جایگاه با چاپگر سه بعدی شدند. آن ها به فراوری انبوه این جایگاه ها فکر می نمایند.

فراوری انبوه جایگاه توسط چاپگر سه بعدی عملی می گردد

به گزارش خبرنگار ، اولین بار تکنولوژی پرینت سه بعدی در سال 1980 میلادی رونمایی شد. البته در آن سال ها نام این تکنولوژی چیز دیگری بود. در آن موقع این تکنولوژی نمونه سازی سریع خوانده می شد. دلیل این نام گذاری این بود که این فناوری در روزهای اولیه کار خود، وظیفه ساخت سریع و کم هزینه نمونه اولیه برای فراوری انبوه یک محصول را بر عهده داشت. پایه ای ترین تفاوت چاپگرهای سه بعدی با دیگر چاپگرها این است که در آن ساخت لایه به لایه انجام می گردد.

این جایگاه ها ثابت می نمایند که چاپ سه بعدی مبلمان یک جایگزین مناسب است که فرصت های جدیدی برای سفارشی سازی ایجاد می نماید.

این جایگاه که در فیلم مشاهده می کنید یک تکه است. جنس این جایگاه یک تکه از پلاستیک است. نکته جالب این جایگاه این است که رشته ای که در آن استفاده شده است بیشتر از یک مایل و نیم طول دارد. این دستگاه چاپگر سه بعدی با ذوب کردن پلاستیک خام و خارج کردن آن از یک بازوی رباتیک این مبلمان را فراوری می نماید. خود این دستگاه بر اساس تحقیق در مورد فراوری افزودنی (Additive manufacturing) ساخته شده است. تحقیقات در این زمینه توسط آزمایشگاه محاسبات طراحی UCL انجام می گردد.

این تحقیقات نشان می دهد که فراوری انبوه مبلمان توسط چاپگر سه بعدی نه تنها انجام شدنی است، بلکه متقاضی زیادی هم دارد. ناگامی (Nagami) نام این برند است که در همکاری با طراحان مشهور جهان در حال فراوری یک کلکسیون از جایگاه های پرینت شده توسط چاپگر سه بعدی است. شرکت سازنده این کلکسیون جذاب را در نمایشگاه Milan Design Week 2018 رونمایی خواهد نمود.

باید اعتراف کنیم که چاپ سه بعدی جهش بسیار بزرگی در جهانی تکنولوژی ایجاد نموده است. در ادامه مراحل ساخت و نمونه نهایی این محصول را مشاهده می کنید:

طراحی بی نظیر سری جدید بی ام و +تصاویر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "فراوری انبوه جایگاه توسط چاپگر سه بعدی عملی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری انبوه جایگاه توسط چاپگر سه بعدی عملی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید