جزییات کسب امتیاز سوابق تحصیلی در کنکور برای هنرستانی ها

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه فارغ التحصیلان هنرستانی از این پس می توانند در کنکور سراسری شرکت نمایند گفت: در صورتی که داوطلبان بخواهند از امتیاز سابقه تحصیلی برخوردار شوند باید در امتحانات نهایی مربوط به زیرگروه انتخابی شان شرکت نمایند.

جزییات کسب امتیاز سوابق تحصیلی در کنکور برای هنرستانی ها

محسن حسینی مقدم در گفت وگو با وبلاگ سفر و گردشگری، با اشاره به 12 ساله شدن دوره تحصیل در فنی و حرفه ای از امسال اظهار کرد: طبق اعلام شورای سنجش و پذیرش دانشجو، فارغ التحصیلان هنرستانی از این پس می توانند در کنکور سراسری شرکت نمایند.

وی اضافه کرد: در صورتی که داوطلبان بخواهند از امتیاز سابقه تحصیلی برخوردار شوند، باید در امتحانات نهایی مربوط به زیرگروه انتخابی شان شرکت نمایند.

مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه به عنوان مثال اگر یک دانش آموز هنرستانی بخواهد در کنکور ریاضی فیزیک شرکت کند و در دانشگاه مهندسی بخواند، در صورتی که مایل باشد 30 درصد تاثیر مثبت سابقه تحصیلی را برای خود ایجاد کند، باید در امتحانات نهایی گروه ریاضی شرکت کند گفت: بطور میانگین امتحان حدود 10 درس در رشته های نظری پایه دوازدهم به صورت نهایی برگزار می گردد.

حسینی مقدم ادامه داد: البته اگر دانش آموزی نخواهد از تاثیر مثبت سوابق تحصیلی استفاده کند مسئله ای نیست و هیچ الزامی وجود ندارد و اختیاری است. احتمالا اغلب بچه ها هم امتحان نهایی نخواهند داد زیرا به قدری جایگاه خالی داریم که بسیاری از داوطلبان می توانند براحتی در دانشگاه قبول شوند.

وی در پاسخ به اینکه آیا امتحانات پایه دوزادهم فنی و حرفه ای به صورت نهایی برگزار نخواهد شد؟ اظهار کرد: دروس ما مبتنی بر شایستگی و به صورت پودمانی است و در خرداد ماه آخرین پودمان برگزار می گردد. از آن سو به دنبال آن هستیم تا جایی که امکان دارد هنرستانی ها در مقطع کاردانی بدون کنکور وارد رشته های مختلف بشوند، به همین علت دیگر امتحان نهایی را برای فنی و حرفه ای ها برگزار نمی کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جزییات کسب امتیاز سوابق تحصیلی در کنکور برای هنرستانی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات کسب امتیاز سوابق تحصیلی در کنکور برای هنرستانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید