دستورالعمل اجرایی استخراج بیت کوین در ایستگاه پایانی، برق ماینر ها قطع شد

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه در یک ماه گذشته 150 مگاوات برق ماینر ها به دلیل استفاده از برق ارزان برای استخراج رمز ارز ها قطع شده است، گفت: وزارت صنعت و نیرو در حال تهیه دستورالعمل اجرایی برای استفاده ماینر ها از برق هستند.

دستورالعمل اجرایی استخراج بیت کوین در ایستگاه پایانی، برق ماینر ها قطع شد

به گزارش گروه مالی وبلاگ سفر و گردشگری، مصطفی رجبی مشهدی در پاسخ به این سؤال که آیا با توجه به قانونی شدن استخراج رمز ارز ها دستورالعمل این قانون تهیه شده است، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت نیرو در حال تهیه دستورالعمل اجرایی استخراج رمز ارز ها هستند و این دستورالعمل در مراحل پایانی قرار داشته و به زودی نهایی می گردد.

رجبی مشهدی با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه دولت به دو شکل تأمین برق برای استخراج رمز ارز ها باید صورت بگیرد، گفت: یکی از روش های تأمین برق فراوری بیت کوین این است که تعرفه برق برای ماینر ها متوسط برق صادراتی باشد و روش دوم این است که استخراج نمایندگان رمز ارز ها می توانند نیروگاه احداث نمایند.

وی ادامه داد: متقاضیانی که نیروگاه احداث نمایند برای آن ها 70 درصد نرخ گاز صادراتی محاسبه می گردد و افرادی که نیروگاه تجدیدپذیر احداث نمایند نمی توانند مستقل از شبکه برق باشند، پس باید تا زمان نهایی شدن دستورالعمل که در حال تدوین است منتظر ماند.

* با استفاده از برق ارزان برای ماینینگ برخورد می گردد

سخنگوی صنعت برق در پاسخ به این سؤال که تعدادی از ماینر ها به دلیل نارضایتی از بابت محاسبه متوسط برق صادراتی برای آن ها در حال خروج از ایران هستند و آیا در این مدت مزارع فراوری بیت کوین شناسایی شده است، گفت: هر مشترکی که بخواهد از برق ارزان برای فراوری بیت کوین و استخراج رمز ارز ها استفاده کند با آن برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: یک ماه قبل 150 مگاوات به دلیل همین استفاده از برق ارزان صورتجلسه شده و برق آن ها قطع شد.

رجبی مشهدی با اشاره به اینکه عمدتاً این 150 مگاوات مربوط به استان های شمالی کشور بوده است، گفت: به هر حال مصرف برق بعد از عبور پیک تابستان کاهش می یابد و نیروگاه ها به تدریج برای تعمیرات نیروگاهی و آمادگی برای فراوری برق در فصل تابستان آماده می شوند پس باید ماینر ها به قانون احترام بگذارند و از برق ارزان به خصوص تعرفه برق کشاورزی خودداری نمایند.

منبع: فارس

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دستورالعمل اجرایی استخراج بیت کوین در ایستگاه پایانی، برق ماینر ها قطع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستورالعمل اجرایی استخراج بیت کوین در ایستگاه پایانی، برق ماینر ها قطع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید