رشد مشاغل آمریکا افت کرد ، افزایش دستمزدها متوسط بود

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری به نقل از رویترز، در ماه نوامبر رشد مشاغل آمریکا کندتر شد و افزایش ماهانه دستمزدها هم کمتر از حد انتظار بود که این نشان دهنده کاهش فعالیت های اقتصادی است و به این ترتیب گمانه زنی هایی در مورد دفعات کمتر افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو در سال 2019 به وجود آمد.

رشد مشاغل آمریکا افت کرد ، افزایش دستمزدها متوسط بود

گزارش اداره کار آمریکا درحالی منتشر شد که وال استریت هم با سقوط سنگینی روبرو شد و معکوس شدن بخشی از نمودار سود اوراق قرضه، وحشت از وقوع رکود اقتصادی را به وجود آورده است.

در ماه نوامبر، مشاغل غیر کشاورزی آمریکا 155 هزار شغل افزایش یافتند. در این ماه احتمالا به علت هوای بسیار سردی که با این فصل مطابقت نداشت، شرکت های ساختمانی کمترین تعداد به کارگیری نیرو در 8 ماه اخیر را ثبت کردند.

داده های ماه اکتبر و سپتامبر هم اصلاح شد و طبق آن معین شد که 12هزار شغل کمتر از آن چه قبلا پیش بینی شده بود، ایجاد شده است.

اقتصاددانان شرکت کننده در نظرسنجی رویترز، پیش بینی نموده بودند که مشاغل آمریکا در ماه نوامبر 200هزار شغل اضافه شوند.

نرخ بیکاری آمریکا بدون تغییر نزدیک به پایین ترین نرخ 49 سال خود، 3.7 درصد، باقی ماند.

میانگین دستمزد ساعتی آمریکا، 6 سنت یا 0.2 درصد افزایش یافت. افزایش دستمزد ساعتی ماه اکتبر هم که قبلا 0.2 درصد اعلام شده بود، به 0.1 درصد کاهش یافت و اصلاح شد. در 12 ماه منتهی به نوامبر دستمزدها 3.1 درصد افزایش یافته اند.

در ماه نوامبر شرکت ها ساعات کاری کارکنان را کاهش دادند. میانگین ساعات کاری در هفته، از 34.5 ساعت در ماه اکتبر، به 34.4 ساعت کاهش یافت.

با انتشار این داده ها، شاخص دلار در برابر سبد ارزهای مهم دنیا افت کرد.

انتشار این داده ها که کمتر از حد انتظار تلقی می شوند باعث شد تا گمانه زنی هایی در مورد کند شدن روند رشد نرخ بهره آمریکا، یا توقف آن، به وجود بیاید.

فدرال رزرو قرار است طبق برنامه در جلسه 18-19 دسامبر خود نرخ بهره را مجددا افزایش دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "رشد مشاغل آمریکا افت کرد ، افزایش دستمزدها متوسط بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد مشاغل آمریکا افت کرد ، افزایش دستمزدها متوسط بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید