کی روش: مردم نان ندارند، یک تیم خاص با فرست کلاس به ژاپن می رود

وقتی مردم کشور ایران در راه تامین غذای سر سفره خانواده های خود در مضیقه هستند، می بینیم که به این فرد و باشگاهش اجازه داده می گردد با حمایت های خاص اقتصادی با فرست کلاس به ژاپن سفر کند.

کی روش: مردم نان ندارند، یک تیم خاص با فرست کلاس به ژاپن می رود

بعد از صعود ایران با صدرنشینی از گروه D جام ملت های آسیا، کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی در حاشیه اولین تمرین بار دیگر صحبت های تندی بر زبان آورد. کارلوس کی روش وزارت ورزش و جوانان را مخالف تمدید قرارداد خود خواند و البته کنایه هایی درباره حمایت از پرسپولیس را در لفافه به زبان آورد. او به وضعیت اقتصادی مردم اشاره نمود و از این نکته انتقاد کرد که چرا پرسپولیس با فرست کلاس به ژاپن می رود. مصاحبه کارلوس کی روش را بخوانیم:

بعد از پیغام تشکر رهبر انقلاب، علیه من شدند

یک واقعیت وجود دارد آن هم این است که خواسته وزیر محترم ورزش ایران این نیست که کارلوس کی روش در تیم ملی بماند. ایشان در حالی که باید تحت هر شرایطی از من، تیمم و همه همکارانم حمایت می کردند هیچ گاه این زحمت را به خود ندادند و مهم تر از همه برنامه های آماده سازی مد نظر من را با تردید اجرایی کردند، برنامه ای که ضربهثهای زیادی خورد تا تیم آن گونه که باید آماده وارد امارات نگردد. بعد از پیغام تشکر رهبر انقلاب بعد از جام جهانی، وزارت ورزش کاملاً علیه من شد.

وزیر ورزش نخواست به تفرقه ها خاتمه بدهد

باید اعتراف کنم اگر تفرقه و مسائلی از این قبیل در چندماه گذشته فوتبال ایران را در برگرفته است تنها مسئولش وزیر محترم ورزش و جوانان ایران است که هیچ گاه نخواستند به این ماجراها ورود نمایند. شما الان شاهد هستید که به غیر از یک باشگاه خاص در لیگ برتر بقیه باشگاه ها از همه مسائل رقم خورده گلایه دارند.

با دروغ پراکنی دنبال ضربه زدن به تیم ملی بودند

چه شخصی از سوی یک سری رسانه و روزنامه خاص به همراه آقای مسعودی در حال بهره بردن است؟ چه اشخاصی در این بی نظمی و دروغ پراکنی هایی که در هفته های منتهی به جام ملت ها رقم خورد در حال بهره بردن هستند؟ به نظر شما راه افتادن داستان هایی همچون آلکساندر، میک درموت و حتی ماجرای بازی احتاقتصادی با آرژانتین بدون برنامه ریزی برای تیم ملی به راه افتاد؟ نه همه اینها از سوی یک نفر خاص راهنمایی می گردد. به نظر شما آن نفر خاص و باشگاهش تحت حمایت مستقیم چه کسی می تواند این گونه پیش برود؟

مردم نان سر سفره ندارند، آن وقت فرست کلاس می گیرند

وقتی ما مسائل پایه ای در راه آماده سازی تیم ملی ایران داریم، وقتی مردم کشور ایران، مردانی که در راه تامین غذای سر سفره خانواده های خود در مضیقه هستند، آن هم به خاطر مسائل اقتصادی، می بینیم که به این فرد و باشگاهش اجازه داده می گردد با حمایت های خاص اقتصادی سفر ویژه با پرواز فرست کلاس به ژاپن داشته باشند! با این وجود من و شاگردانم در تیم ملی همه کاستی ها را به جان خریدیم و یک مطلب را باید خطاب به مردم ایران با صراحت بیان کنم آن هم این که ما تا خاتمه جام ملت ها با قدرت تنها برای شادی هواداران واقعی مان می جنگیم.

مسعودی هم جزو مهمی از آن سیرک است

الان زمان آن است افرادی که در دو سال گذشته احترام، شخصیت و غرور ملی ایران را زیر پا گذاشته و هر کاری دل شان خواست با ما انجام دادند، نام شان علنی گردد. می خواهم با صراحت پیرامون آقای مسعودی صحبت کنم. همان فردی که آن تصویر و دروغ را در فینال لیگ قهرمانان به راه انداخت. ایشان هم وصل است به همان سیرکی که در فوتبال ایران توسط گروهی خاص راه افتاده است! واقعا فکر می کنید این سیرک با اجازه چه کسی کارش را انجام می دهد؟

به تاج گفته بودند که من نباید باشم

حالا می خواهم به صورت شفاف درباره این برآورد ها شرح دهم. تنها مطلبی که الان می توانم بگویم این است که شش ماه پیش فدراسیون فوتبال تصمیم گرفت قرارداد من با این تیم شش ماهه باشد. این تصمیمی بود که گرفته شد و در آن برهه من احساسم را با آقای تاج در میان گذاشتم. اما این خواسته ای بود که از طرف فدراسیون و آقای تاج گرفته شد. الان باید بگویم چیزی را فهمیدم که اگر آن زمان می فهمیدم هرگز قراردادم را با تیم ملی تمدید نمی کردم و آن هم این است که وزارت ورزش هرگز به دنبال ثبت قرارداد با من نبود. مطلبی که آن زمان نمی دانستم و الان فهمیدم این است که به آقای تاج گفته شده بود که قرارداد با من تمدید نگردد. -

می دانستم برخلاف میل وزیر در ایران نمی ماندم

من اگر این مطلب را می دانستم هرگز در ایران نمی ماندم. نمی خواستم برخلاف میل جناب آقای وزیر باشد. آقای تاج قبل از این به من گفته بودند که چرا از تیم ملی و فدراسیون حمایتی نیست. من هم اصلا دوست نداشتم به فدراسیون و یا تیم ملی آسیبی وارد گردد. آقای سلطانی فر به هر دلیلی برنامه و یا گزینه ای دیگر دارند.

بخواهیم قهرمان شویم، باید همه قدرت ها را شکست دهیم

کره جنوبی شاید مسرور باشد که در سمت دیگری از جدول قرار گرفته و فقط شاید در فینال به ایران برخورد کند. آیا تیمی هست که دوست نداشته باشید قبل از فینال ایران با آن بازی نکند؟ این سوال یک خبرنگار خطاب به کی روش بود. سرمربی پرتغالی هم اینطور پاسخ داد و گفت: شما نمی توانید تبدیل به بهترین شوید، اگر بهترین ها را به چالش نکشید. شما نمی توانید تبدیل به بهترین شوید، اگر بهترین ها را شکست ندهید. اگر ما بخواهیم قهرمان آسیا شویم، باید بهترین ها را شکست دهیم.

من نه قرمزم، نه آبی

بعضی ها در زندگی قرمز را دوست دارند و به آبی علاقه ای ندارند و بعضی هم برعکس؛ اما این استایل من نیست. من به همه حریفان احترام می گذارم. من مغرور نیستم که بخواهم انتخاب کنم که چه تیمی روبروی ما قرار بگیرد. بازی ها از این پس 50-50 هست. همه چیز برای برنده و هیچ چیز برای بازنده! دیگر هیچ تیمی نمی تواند بگوید مدعی مطلق است. از این به بعد شخصیت، کاراکتر و انگیزه لازم مهم است. روحیه تیمی و همچنین اتحاد بازیکنان چیزی است که از این پس روی آن تمرکز می کنیم.

روی بازیکنان و کادرم هزار درصد حساب می کنم

4 روز دیگر ما یک بازی خیلی مهم داریم که باید همه چیزمان را در این بازی بگذاریم. برای ما از این پس تک تک بازی ها فینال جام ملت هاست. فرقی هم نمی کند چه تیمی روبروی ما باشد. به حریف احترام می گذاریم و سعی می کنیم همواره بهتر و بهتر باشیم. روی بازیکنان و کادرم هزار درصد حساب باز نموده ام.

منبع: ایران ورزشی

به "کی روش: مردم نان ندارند، یک تیم خاص با فرست کلاس به ژاپن می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کی روش: مردم نان ندارند، یک تیم خاص با فرست کلاس به ژاپن می رود"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید