4 معضل مهم صنایع در زمینه بازگرداندن پساب به چرخه مصرف

در نشست هم اندیشی کنفرانس شیمی در دانشگاه امیرکبیر 4 معضل مهم صنایع برای پساب اعلام شد.

4 معضل مهم صنایع در زمینه بازگرداندن پساب به چرخه مصرف

به گزارش خبرنگاران دکتر زاهد احمدی دبیر شیمی صنعت امروز در نشست هم اندیشی این کنفرانس با اشاره به آسیب های زیست محیطی پسماندهای صنعتی، گفت: بسیاری از کشورهای در حال توسعه با دفع پسماند به صورت استاندارد با چالش روبرو هستند و ایران نیز با این چالش روبرو است.

وی ادامه داد: بر این اساس دپارتمان شیمی دانشگاه امیرکبیر با همکاری انجمن شیمی ایران کنفرانس شیمی صنعت را برگزار می نماید.

وی اولین دوره این کنفرانس را در دانشگاه شریف با رویکرد ارتباط دانشگاه با صنعت مطرح نمود و ادامه داد: دومین دوره در پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی با رویکرد فراوری مواد دارویی و سومین دوره این کنفرانس در دانشگاه جیرفت با رویکرد توسعه علوم پسماند برگزار گردیده است.

احمدی با بیان اینکه حلقه مفقوده میان صنعت و دانشگاه وجود دارد، خاطر نشان کرد: درصدد هستیم تا با برگزاری این کنفرانس در اسفندماه ارتباط سازنده میان این دو بخش ایجاد گردد.

به گزارش خبرنگاران مدیریت آب، بازگرداندن پساب به چرخه مصرف، استفاده از فناوری ها در واحدهای تصفیه خانه صنایع و ضرورت فراوری فناوری های کاربردی از جمله معضلاتی است که از سوی صنایع در این نشست مطرح شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "4 معضل مهم صنایع در زمینه بازگرداندن پساب به چرخه مصرف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 معضل مهم صنایع در زمینه بازگرداندن پساب به چرخه مصرف"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید