تصاویر و ویدیو، کیم سوار بر اسب در کوه مقدس؛ آیا تصمیم مهمی در راه است؟

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، کیم سوار بر اسب در کوه مقدس؛ آیا تصمیم مهمی در راه است؟

تصاویر و ویدیو، کیم سوار بر اسب در کوه مقدس؛ آیا تصمیم مهمی در راه است؟

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رسانه های کره شمالی امروز (چهارشنبه) تصاویری از کیم جونگ اون رهبر کره شمالی سوار بر اسب سفید در کوه مقدس پکتو منتشر کردند که در کیم وعده داد با تحریم های آمریکا مبارزه می نماید.

اظهارات رهبر کره شمالی در حالی مطرح شده است که ضرب الاجل این کشور برای آمریکا به منظور اتخاذ یک رویکرد منعطف تر در حال نزدیک شدن است.

پیش از این کره شمالی تهدید نموده بود که در صورتیکه واشنگتن تا پایان امسال میلادی یک رویکرد قابل انعطاف تر در مقابل پیونگ یانگ اتخاذ نکند، این کشور آزمایشات موشکی خود را از سرمی گیرد.

بنا به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، رسانه های رسمی کره شمالی تصاویری از کیم جونگ اون سوار بر اسب در حال بالا رفتن از قله پوشیده از برف پکتو نمایش می داد. کوه پکتو از نظر مردم کره، یک مکان مقدس است و کیم پیش از این، قبل از اتخاذ تصمیمات مهم همچون ورود به دیپلماسی با سئول و واشنگتن در سال 2018، از این مکان بازدید نموده است.

تصاویر و اظهارنظرات کیم درست چند روز بعد از آن منتشر شده است که اولین مذاکرات اتمی کره شمالی با آمریکا بعد از هفت ماه در استکهلم با شکست روبرو شد.

رسانه های کره جنوبی به سرعت بعد از انتشار این تصاویر در رسانه های کره شمالی، حدس کردند که احتمالاً کیم به دنبال یک راهبرد جدید با آمریکا است زیرا پیش از این از واشنگتن تقاضا نموده بود تا پایان دسامبر، پیشنهادهای جدیدی را برای نجات بن بست دیپلماسی با کره شمالی ارائه دهد.

طبق این گزارش، اسب سفیدرنگ نیز یک نماد برای خاندان کیم است و رسانه های دولتی گهگاه تصاویری از کیم، خواهرش و پدرش سوار بر اسب های سفید نمایش می دهند. نماد اسب سفید به زمان حکومت کیم ایل سونگ برمی گردد که در زمان مبارزه علیه حاکمان مستبد ژاپن، بر اسب سفید سوار می شد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی همچنین گزارش کرد که کیم همچنین در حین بازدید از پروژه های ساخت و ساز از تحریم های سازمان ملل به سفارش آمریکا علیه کره شمالی به دلیل داشتن برنامه اتمی انتقاد کرد.

کیم گفت: اوضاع کشور به واسطه تحریم های بی وقفه و فشارهای نیروهای متخاصم سخت است و سختی ها و آزمایشات زیادی پیش روی ما است اما مردم ما در این آزمایشات قوی تر شده اند و راه توسعه خود را پیدا نموده اند و آموخته اند که چطور همواره در مقابل آزمایشات پیروز شوند.

وی همچنین ادامه داد: درد و رنجی که نیروهای متخاصم به رهبری آمریکا علیه مردم کره (شمالی)....موجب خشم آنها شده است. مهم نیست که دشمن به طور مداوم چه کوشش هایی می نماید، ما می توانیم با کوششهای خود خوب زندگی کنیم و راستا را به شیوه خود به سوی توسعه و رفاه هموار کنیم.

کره شمالی از سال 2006 تاکنون، با مجموع 11 دوره تحریم روبرو بوده است که این تحریم ها از سال 2016 به بهانه آزمایشات موشکی و اتمی کره شمالی، تشدید شده است و شامل ممنوعیت کامل صادرات کلیدی همچون ذغال سنگ، کاشی و غذاهای دریایی و کاهش چشمگیر واردات نفت به این کشور می گردد.

در دور دوم مذاکرات رهبر کره شمالی با دونالد ترامپ، کیم خواهان تسهیل تحریم ها شد که ترامپ آن را رد کرد و مذاکرات بدون نتیجه چشمگیر به شکست منتهی شد. پس از آن کیم و ترامپ در ماه ژوئن در منطقه مرزی دو کره با یکدیگر دیدار و توافق کردند که مذاکرات را از سربگیرند.

مذاکره کنندگان اتمی کره شمالی و آمریکا برای اولین بار از زمان نشست ویتنام، اوایل ماه جاری میلادی در استکهلم سوئد دیدار کردند که این مذاکره نیز به شکست منتهی شد و نیمه کاره رها شد.

کره شمالی، آمریکا را مقصر شکست مذاکرات استکهلم می داند و تهدید نموده که اگر آمریکا پیشنهاد جدیدی را تا پایان امسال ارائه ندهد، برنامه موشکی خود را از سرمی گیرد.

منبع: زندگی امروز

به "تصاویر و ویدیو، کیم سوار بر اسب در کوه مقدس؛ آیا تصمیم مهمی در راه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر و ویدیو، کیم سوار بر اسب در کوه مقدس؛ آیا تصمیم مهمی در راه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید