شهرک راهبردی خان شیخون در سوریه به طور کامل محاصره شد

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، نیروهای ارتش سوریه توانستند با آزادی مزارع و بلندی های اطراف شهرک خان شیخون این منطقه راهبردی را به محاصره خود در آورند.

شهرک راهبردی خان شیخون در سوریه به طور کامل محاصره شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ سفر و گردشگری، نیروهای ارتش سوریه در جنوب استان ادلب با حرکت از سمت شهرک مدایا مزارع و بلندی های اطراف خان شیخون را آزاد نموده و تروریست ها را در این شهرک بسیار مهم به محاصره در آوردند.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، در این حملات که با آتش سنگین توپخانه و حملات هوایی همراه بود، نیروهای ارتش سوریه توانستند بلندی های النار که مشرف به منطقه است را به کنترل خود در آورند.

جنگنده های روسیه و سوریه نیز مواضع تروریست های جبهة النصره را در خان شیخون، رکایا، کفرسجنه و شیخ مصطفی که در جنوب ادلب واقع شده اند بمباران نموده و جهت امدادی تروریست ها و تعدادی از مراکز آنها را منهدم کردند.

بامداد آدینه گذشته نیروهای سوری پیروز شدند با پیشروی در شمال شهرک الهبیط شهرک مدایا و ارتفاعات غربی آن را آزاد نمایند.

عملیات در جنوب استان ادلب و شمال استان حماه که دروازه ورود به عملیات وسیع آزادسازی ادلب (آخرین استان تحت اشغال تروریست ها) محسوب می گردد، از اردیبهشت ماه شروع شده است. در این میان دو مرحله اعلام آتش بس با کارشکنی تروریست های جبهة النصره همراه شده و دور جدید حملات پس از سیزدهمین نشست آستانه در دهم مرداد شروع شده است.

اندازه بزرگ تر

اهمیت شهرک خان شیخون

اما در مورد شهرک خان شیخون؛ این شهرک با توجه به اینکه مشرف بر جهتهای اصلی و حیاتی است، اهمیت زیادی دارد. این جهتها باعث شده که خان شیخون، حلقه وصل بین ریف های شرقی، غربی و شمالی بر ادلب باشد.

آزادسازی خان شیخون، گام نخست برای بازگشایی جهت بین پایتخت مالی سوریه (حلب) با پایتخت سیاسی این کشور (دمشق) است. اما از نظر نظامی، باعث خواهد شد که ارتش سوریه به راحتی بتواند به سمت شمال یعنی کفرسجنة و معرة النعمان پیشروی کند؛ منطقه ای که حلقه وصل جهتهای بین المللی سوریه به سمت شمال، جنوب، شرق و غرب است.

همچنین تسلط ارتش سوریه بر خان شیخون به معنای تسلط کامل بر منطقه ای به وسعت صدها کیلومتر مربع از ریف شمالی حماه از جمله منطقه موسوم به مثلث مرگ است؛ مثلثی که شهرکهای الزکاة، اللطامنة و کفرزیتا را به هم وصل می نماید و با آزادی الزکاه، یک ضلع آن آزاد شد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "شهرک راهبردی خان شیخون در سوریه به طور کامل محاصره شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرک راهبردی خان شیخون در سوریه به طور کامل محاصره شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید