معرفی راهکارهایی برای جلوگیری از خشکی پوست در فصول سرد

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، با سردتر شدن هوا، هر نوع پوستی دچار خشکی و کم آبی می گردد و در افراد با پوست خشک یا اگزما، تاثیر بیشتری می گذارد.

معرفی راهکارهایی برای جلوگیری از خشکی پوست در فصول سرد

به نقل ازeveryday health حتی در کسانی که مبتلا به بیماری خاص پوستی نیستند، تغییر فصل می تواند همراه با تغییرات پوستی (خشن و خشک شدن پوست)، باشد.

با این حال روش های مختلف و البته آسانی وجود دارد که بتوانید از پوست تان در برابر تغییرات آب و هوایی محافظت کنید:

استفاده از پاک نماینده های ملایم

در اینجا منظور ما صابون نیست. چون این وسیله پاک نماینده خود چربی پوست را از بین می برد و راهی است برای خشک شدن پوست. بنابراین ساده ترین راه برای حفظ رطوبت پوست، استفاده از پاک نماینده های ملایمی است که حاوی مرطوب نماینده بوده و مخصوص پوستهای خشک، فرموله شده اند.

در نظر دریافت مرطوب نماینده ها

شما می توانید روزانه از یک لوسیون مرطوب نماینده بهره ببرید. بهترین زمان برای استفاده لوسیون، بعد از استحمام است. زمانی که هنوز پوست شما مرطوب است. ضروری است در طول روز چندین بار این عمل را انجام دهید. شما همچنین می توانید از وازلین جهت مرطوب سازی پوست خود بهره ببرید.

اجتناب از استحمام بیش از حد

بعضی متخصصان پوست معتقدند استحمام بیش از حد علت اصلی بروز خشکی در پوست است. این در حالی است که عده ای دیگر از متخصصین این رشته دوبار استحمام در روز را ایده آل می دانند. با این حال اگر استحمام شما همراه با روغن حمام صورت گیرد، رطوبت بدن حفظ خواهد شد.

اجتناب از دوش های طولانی با آب بسیار گرم

تا آنجا که می توانید از دوش های طولانی و با درجه حرارت بالا دوری کنید. دوش های کوتاه مدت و استفاده از آب ولرم و یا حتی کمی سرد مفید است. پس از استحمام نیز از مرطوب نماینده بهره ببرید.

پرهیز از هوای سرد و خشک

عواملی را که تاثیر مخرب هوا بر روی پوست را تشدید نموده و آسیب پذیری را بیشتر می نمایند، پیدا کنید. از جمله این عوامل می توان به بیماریهای تیروئید، کم خونی و بعضی داروها به ویژه داروهای کاهنده کلسترول اشاره نمود. تمامی این موارد باعث کاهش چربی پوست می شوند. در کنار کنترل این عوامل می توانید از دستگاههای بخور استفاده نموده و رطوبت لازم را به هوا باز گردانید.

نوشیدن آب کافی و غذای سالم

یک شیوه زندگی سالم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. آب بنوشید، غذاهای سالم بخورید، ورزش کنید و با کاهش استرس، ذهن، بدن و پوست خود را سالم نگه دارید. توجه داشته باشید که تنها با کمی توجه می توانید از خشکی پوست رهایی یابید.

منبع: آوای سلامت

منبع: همگردی

به "معرفی راهکارهایی برای جلوگیری از خشکی پوست در فصول سرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی راهکارهایی برای جلوگیری از خشکی پوست در فصول سرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید