برخورد با مفسدان اقتصادی از دانه درشت ها آغاز گردد

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: عدالت واقعی این است که در برخورد با مفاسد اقتصادی از بالا به پایین کار را شروع کنیم، در ابتدا با دانه درشت ها برخورد کنیم و بعد به افراد پایین تر برسیم.

برخورد با مفسدان اقتصادی از دانه درشت ها آغاز گردد

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگاران، درباره تاثیر برگزاری علنی دادگاه های مفسدان و اخلال گران اقتصادی بر بازار و بر افکار عمومی گفت: این موضوع می تواند تاثیرات خاص خود را داشته باشد. سال هاست مردم منتظر بودند و برایشان سوال بود که چرا در جریان کم و کیف این گونه دادگاه ها قرار نمی گیرند، گرچه ممکن است مردم در مرحله اول آن اعتماد عمومی را نسبت به علنی برگزار شدن این دادگاه ها نداشته باشند ولی واقعیت این است که این موضوع بر خود مجرمین می تواند اثرگذار باشد، چرا که فکر می نمایند اگر جرمی را اینگونه مرتکب شوند، نام آن ها در دادگاه برده می گردد.

وی اضافه کرد: این موضوع زنگ خطری خواهد بود برای اینگونه افراد که دیگر مرتکب جرم های اقتصادی نشوند، چه بخواهیم، چه نخواهیم جامعه و وضعیت اقتصادی نیازمند شفاف سازی است و برگزاری اینگونه دادگاه های علنی می تواند به این شفاف سازی یاری کند، در مجموع برگزاری این دادگاه ها می تواند به نفع کشور باشد.

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: عدالت واقعی این است که در برخورد با مفاسد اقتصادی از بالا به پایین کار را شروع کنیم، در ابتدا با دانه درشت ها برخورد کنیم و به افراد پایین تر برسیم، هر کسی در هر موقعیتی باشد در صورت تخلف باید مورد برخورد قرار گیرد، یکی از مواردی که موجب گردیده اعتماد عمومی مردم به رسیدگی های قضایی سلب گردد، این است که ما نتوانستیم آن طور که باید با دانه درشت ها برخورد کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برخورد با مفسدان اقتصادی از دانه درشت ها آغاز گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد با مفسدان اقتصادی از دانه درشت ها آغاز گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید