ماجراهای هاکلبری فین، نوستالژی دهه 60

به گزارش وبلاگ سفر و گردشگری، اگر تاکنون اثری از مارک تواین نخوانده باشید حتما در کودکی یا نوجوانی سریال کارتونی هاکلبری فین را دیده اید، کارتونی که باید در زمره کارتون های خاطره انگیز بچه های دهه شصت و هفتاد دانست. خالق این داستان های پر ماجرا با طنز منحصر به فرد ساموئل لنگهورن کلمنس مشهور به مارک تواین است.

ماجراهای هاکلبری فین، نوستالژی دهه 60

مارک تواین از نویسندگان نامی تاریخ معاصر آمریکا به شمار می آید که با داستان هاى پرماجراى خود مانند تام سایر و هاکلبرى فین به نویسنده اى دنیاى بدل شد و در سراسر دنیا خوانندگان فراوانى یافت. درباره این رمان، ارنست همینگوی یکی از نویسندگان برجسته معاصر آمریکا و برنده جایزه نوبل ادبیات می گوید: ماجراهای هاکلبری فین بهترین کتابی است که تا به حال داشته ایم. تمام داستان های آمریکایی از آن بیرون آمده اند.

به بهانه سالروز تولد مارک تواین به معرفی ماجراهای هاکلبری فین اثری قابل توجه و یکی از شاهکارهای این نویسنده معروف می پردازیم که درباره یک پسر بچه فقیر است به نام هاک. نوجوان طرد شده ای که در بشکه های خالی می خوابد و در خلال داستان با برده سیاه پوستی به نام جیم آشنا می گردد و همراه او راهی سفری طولانی و پر ماجرا می شوند و داستان به حوادثی که بین این دو رخ می دهد می پردازد.

این کتاب بارها در آمریکا ممنوع شد، منتقدان به دلیل استفاده از واژه کاکا سیاه آن را اثری نژادپرستانه تشخیص داده بودند، اما در واقع مارک تواین قصد دارد وضعیت اسفبار سیاه پوستان در آمریکای قرن پیش را به تصویر بکشد. سیاه پوستانی که قربانی نژادپرستی و تبعیض نژادی بودند.

این رمان درخشان، چندین دهه است که به عنوان یکی از برترین نمونه های ادبیات آمریکا در نظر گرفته می گردد. کشمکش های وجدانی و اخلاقی شخصیت اصلی داستان با خود، تم اصلی داستان را تشکیل داده و محبوبیتش از همان ابتدا باعث شد تا فیلمسازان به این شخصیت بپردازند.

منبع: دیجیکالا مگ

به "ماجراهای هاکلبری فین، نوستالژی دهه 60" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجراهای هاکلبری فین، نوستالژی دهه 60"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید